Recenze: automatický kávovar Jura WE8

Kolegové v kancelářích si zaslouží pořádnou přestávku od každodenních povinností. Poskytněte jim úžasný šálek kávy z automatického kávovaru Jura WE8 a uvidíte, jak jim vykouzlíte úsměv na tváři!

Jedná se o spolehlivý přístroj, který dokáže vyrobit dostatek kávy pro malou kancelář s kreativitou profesionálního baristy.

Má vše, co od profesionálního kávovaru očekáváte.

Úvodní slovo k profesionálnímu kávovaru Jura WE 8

Milovníci kávy si společnosti Jura a jejích kávovarů velmi váží. Tato švýcarská společnost, založená ve 30. letech 20. století, byla vždy známá díky inovativním technologiím, které do svých kávovarů integruje. Tyto přístroje se staly jasnou volbou, na kterou se baristé a kávoví milovníci desítky let spoléhají.

Přesně takový je i kávovar WE8 Professional. Jedná se o kávovar, který automatizuje téměř každý aspekt přípravy kávy. Má kapacitu vody, která je více než dostatečná pro zajištění nápojů pro malé kancelářské prostředí nebo domácnost. Je také dobrou volbou pro obchodní prostory, které chtějí překvapit své klienty!

Možnosti přípravy kávy u kávovaru Jura WE8 přesahují možnosti běžných kávovarů. Je zde působivé množství technologií, které spolu dokonale spolupracují. Společnost Jura tyto technologie zkonstruovala tak, aby vznikl nápoj, který chutná, jako by ho připravil zkušený barista.

Zaujal Vás kávovar? Můžete ho zakoupit zde

zpět na přehled ↑

Vzhled a provedení

Kávovar Jura WE8 má velmi elegantní povrchovou úpravu. Byli jsme ohromeni tím, jak profesionálně přístroj vypadá. Jeho design popírá skutečnost, že má plastový kryt. Při pohledu na kávovar máte dojem, že společnost Jura použila při konstrukci kávovaru WE8 pouze nerezovou ocel a hliník. Naší jedinou výtkou je, že jeho lesklý povrch bývá skutečným magnetem na otisky prstů. Ideální je otřít povrch přístroje po každém použití, potom bude vypadat jako nový!

Celkový vzhled modelu WE8 patří ke klasickému evropskému stylu. Nenajdete zde žádné efektní ozdoby a zbytečné pozlátko. Linie jsou přímočaré a čisté. Některým lidem se jednoduchost estetiky modelu WE8 nemusí líbit. Za nás určitě palec nahoru! 

Překvapila nás velikost modelu WE8. Společnost Jura jej klasifikuje jako profesionální kávovar. Jeho rozměry jsou však menší než průměrný kancelářský kávovar. Tento drobeček se vejde do prostoru o rozměrech 29,5 × 42 cm. Tento kávovar je sice vysoký 44,45 cm, ale ve srovnání s jinými profesionálními kávovary Jura je menší.

Jednoduchý vzhled kávovaru WE8 si zamilujete. Na první pohled vám zaujme velký dotykový display, který je lemovaný řadami klasických tlačítek. Dvojitá výpusť kávy je skvělá pro přípravu kávových nápojů pro dva.

Jediná nevýhoda je, že výlevka na mléko je poměrně daleko od pravé výlevky na kávu. Pokud si budete chtít vychutnat cappuccino, latte macchiato nebo flat white, budete muset šálek přesunout z jedné výlevky na druhou.

Zaujal Vás kávovar? Můžete ho zakoupit zde

Tento automatický kávovar zvládne připravit 6 kávových nápojů na jedno kliknutí.
zpět na přehled ↑

Vlastnosti a funkce

Společnost Jura zamýšlela model WE8 pro profesionály. Nepřekvapuje nás tedy, že tento kávovar nabízí více funkcí než běžné kávovary.

Důmyslné technologie přípravy kávy

V kávovaru Jura WE8 se nachází několik inovativních technologií, které vykouzlí úžasný nápoj. Zaprvé je tu technologie IPBAS společnosti Jura, která připraví vaše kávová zrna na proces extrakce. Jedná se inteligentní systém předspaření. Systém Pre-Brew Aroma zajistí uvolnění maximálního aroma a chuti, a tak z každé kávové směsi získáte jen to nejlepší.

Druhá technologie, je proces pulzní extrakce. Do kávové sedliny se rozstřikují proudy horké vody. To přináší dvě velmi důležité výhody. Zkracuje dobu spařování, takže se zkrátí příprava nápoje. Tato technologie také extrahuje chutě a aroma kávy s větší intenzitou. Vzniká tak káva, u které si budete myslet, že jste si ji koupili v kavárně.

K dispozici je samozřejmě také kryt zásobníku na kávové zrna pro maximální pro uchování chuti. Jedná se o velmi drobnou funkci kávovaru WE8, která zajišťuje čerstvost kávových zrn v přihrádce. 

Nádrž na vodu je vybavena důmyslným filtračním systémem, který z vody odstraňuje nežádoucí chemické látky. 

V kávovaru se dá také samozřejmě připravit bezkofeinová káva. Více o výhodách bezkofeinové kávy a jejích výhodách jak nahrazuje kávu v těhotenství.

Snadno přizpůsobitelné programy

Společnost Jura se rozhodla naprogramovat v kávovaru WE8 šest nejoblíbenějších kávových nápojů současnosti.

Patří mezi ně tři recepty na kávu bez mléka – Americano, espresso a ristretto. K dispozici jsou také tři nápoje s mlékem, které zahrnují flat white, cappuccino a latte macchiato. K dispozici je také možnost horké vody pro případ, že si přejete čaj. Samozřejmostí je i program na pouze na horké mléko.

Ačkoli jsou tyto programy již předem určeny algoritmem WE8, Jura stále umožňuje rozsáhlé přizpůsobení. Nastavení síly kávy, objemu vody a teploty nápoje. Svůj nápoj si můžete přizpůsobit a uložit do paměti kávovaru WE8. A pokud máte aplikaci Jura Operating Experience, můžete mít všechny uložené preference na svém zařízení se systémem iOS nebo Android.

Na jedno stisknutí dokáže připravit i dva šálky najednou.

Velmi tichý a účinný mlýnek

Na to, že se jedná o stroj profesionální kvality, je Jura WE8 překvapivě tichý. Domníváme se, že se jedná o zásadní průlom v konstrukci kávovarů. Nechcete přece obtěžovat ostatní lidi v kanceláři pokaždé, když si připravujete kávičku.

Co považujeme na kávovaru Jura WE8 za pozoruhodné, je jeho nastavení mletí. K dispozici je 7 různých úrovní, takže si můžete vybrat tu, která vyhovuje vaší chuti. Existují dokonce dražší přístroje, které nabízí pouze 5 nastavení mletí. A za to jsme nuceni dát společnosti Jura palec nahoru za to, že do modelu WE8 integrovala více možností mletí.

Smart Connectivity

Líbí se nám funkce Smart Connect modelu WE8. Představte si, že máte absolutní kontrolu nad kávovarem Jura WE8, i když jste v jiné místnosti.

Naším jediným přáním prozatím je, aby společnost Jura přišla s opravdovým bezdrátovým kávovarem. Funkce Smart Connect často není pro mobilní uživatele dostačující, protože využívá pouze technologii Bluetooth. Jsme si jisti, že integrace možnosti bezdrátového připojení k internetu do WE8 učiní kávovar ještě atraktivnějším.

zpět na přehled ↑

Provoz, čištění a údržba

Jura WE8 Professional má velmi jednoduché uživatelské rozhraní. Zmizel ovládací knoflík, který se nachází u některých kávovarů Jura. Místo něj je zde šestice tlačítek, která doplňuje dotykový TFT displej. Společnost Jura vytvořila kávovar Jura WE8 s ohledem na maximální pohodlí.

Zvládnutí ovládání může trvat maximálně jeden den. Tak snadné je ovládání kávovaru. Pro některé lidi může být vyladění různých nastavení poměrně náročné. Společnost Jura však naprogramovala kávovar WE8 tak, aby měl snadno použitelné rozhraní. To pomůže snížit křivku učení, kterou někteří lidé mohou potřebovat.

Jako profesionální kávovar je WE8 vybaven všemi programy, které potřebujete k tomu, aby fungoval co nejefektivněji. K dispozici je funkce samočinného proplachování, která vás zbaví starostí s čištěním mléčného a kávového systému. V okamžiku, kdy kávovar zapnete, již provede samoproplachovací proceduru. Tuto činnost také provedete těsně předtím, než se přístroj sám vypne.

Kávovar je rovněž vybaven technologií proplachování mléčného systému. Všichni víme, že mléko nemá dlouhou životnost. Rychle se kazí. A pokud se mléko v systému WE8 včas nepropláchne, může se stát, že macchiato, flat white nebo cappuccino nebude chutnat tak úžasně, jak byste si představovali. Tím, že se kávovar pokaždé propláchne, tak tento problém odpadá. 

Zaujal Vás kávovar? Můžete ho zakoupit zde

zpět na přehled ↑

Pro koho je tento produkt určen? / Měli byste si ho koupit?

Kávovar Jura WE8 je vhodný téměř pro každého. Musíme zdůraznit slovo “téměř”. Vždy se najdou lidé, kterým některé vlastnosti a funkce přístroje nebudou vyhovovat.

Je pravda, že WE8 má menší rozměry a kompaktnější tvar než jiné kávovary. Stále však vyžaduje značné množství prostoru. Proto je tento kávovar vhodný pouze pro ty, kteří mají dostatečný prostor na pracovní desce.

Kávovar také vyžaduje určité doladění programů. Bylo by rozumné umístit přístroj do prostoru, kde jsou lidé již obeznámeni se základním ovládáním takového přístroje. Nechcete přece, aby někdo omylem přístroj nějak blbě přenastavil. Také nechcete, aby se lidé drželi od stroje dál ze strachu, že budou vypadat směšně, protože neumějí kávovar správně ovládat.

Stejně tak nedoporučujeme umístit přístroj WE8 do prostředí, kde by mohlo dojít k jeho přetížení. Nechcete přístroj zatěžovat nad rámec jeho možností. Například nedává smysl tento kávovar umístit to nějaké rušné restaurace a připravovat z něj kávu pro stovky hostů denně.

V této souvislosti doporučujeme používat kávovar WE8 v malém prostředí. Měl by se dobře hodit do malé kanceláře nebo do jakéhokoli podniku s menším počtem lidí, kteří si chtějí vychutnat dobrou kávu. Nabídku kávovaru WE8 využijí i domácnosti, pokud jsou jejich členové silní kávičkáři. 

Měli byste si tedy kávovar Jura WE8 Professional koupit? Vše záleží na tom, jaký máte názor na doporučení, o která jsme se podělili výše. Pokud si myslíte, že jste silní pijáci nebo máte v místnosti dostatek lidí, abyste maximálně využili potenciál přístroje, pak byste si měli WE8 pořídit. Totéž platí, pokud vás fascinují recepty, které tento přístroj nabízí.

zpět na přehled ↑

Technické specifikace

Pojďme se nyní zaměřit na technické specifikace, které se s Jura WE8 neodmyslitelně pojí:

 • rozměry: 44,4×29,5×41,9 cm
 • příkon: 1 450 W,
 • hmotnost: 10 kg,
 • nádrž na vodu – objem: 3 l,
 • tlak: 15 barů,
 • cena jedné kávy: nízká až střední v závislosti na použitém zrnu.
zpět na přehled ↑

Cena

Za cenu okolo 48 tisíc korun dostanete skvěle vybavený profesionální automatický kávovar. S přehledem zvládne nepřetržitě obsluhovat menší kancelář i obchodní prostor. Níže naleznete odkaz s nejnižší cenou.

zpět na přehled ↑

Porovnání

Jura WE8 vs Jura E8

Model WE8 považujte za aktualizovanou verzi modelu E8. Dokáže připravit více kávy pro každého. WE8 je ideální pro ty, kteří si přejí hustší pěnu v nápoji nebo espresso s plnějším tělem. Kávovar E8 dokáže vyrobit i takové nápoje, ale v o něco nižší kvalitě. Pokud si chcete přečíst recenzi Jura E8, tak se mrkněte zde.

zpět na přehled ↑

Verdikt

Dokonalý kávovar neexistuje. Bez ohledu na to, jak vyspělé technologie jsou v konstrukci kávovaru zabudovány, vždy se najdou lidé, kteří nebudou spokojeni. Naštěstí má kávovar Jura WE8 dostatek pokročilých funkcí a vlastností, které se u výrobků za tuto cenu vidí jen zřídka. Je pravda, že kávovar WE8 neposkytuje impozantní množství kávových receptů. Nicméně způsob, jakým kávovar trvale poskytuje vynikající kávu, je více než dostatečný k tomu, abyste si tento výtvor pořídili do své malé kanceláře.

Zaujal Vás kávovar? Můžete ho zakoupit zde

9 Hodnocení

Jura WE8 je skvělý kávovar, který využijete v menší kanceláři nebo větší domácnosti. Jedná se o profesionální kávovar. Dokáže připravit 6 kávových nápojů na jedno zmáčknutí.

Příprava kávy
9
Jednoduchost údržby
9
Kvalita zpracování
9
Poměr cena/výkon
9
Klady:
 • Jednoduché ovládání
 • Zvládne 8 kávových nápojů
 • Používá jedinečnou technologii extrakce chuti a aroma
 • Umožňuje rozsáhlé přizpůsobení
 • Dodává se s inteligentní technologií pro zajištění vysoké kvality vody
 • Tichý a velmi účinný mlýnek
 • Dostatečná kapacita pro domácnosti a malé kanceláře
 • Menší rozměry v porovnání s ostatními profesionálními kávovary Jura
Zápory:
 • Plastový kryt
 • Není ideální pro menší pracovní desky
 • Výlevka na mléko je umístěna daleko od výlevky na kávu
 • Jdou vidět otisky prstu na lesklých plochách