Recenze: automatický kávovar Krups EA829810 One Touch Cappuccino

Pokud máte rádi přípravu kávy jedním dotykem, automatický kávovar Krups EA829810 One Touch Cappuccino vás s největší pravděpodobností zaujme. Pyšní se přehledným LCD displejem, nabízí široký výběr nápojů a navíc disponuje kvalitním zpracováním. Co dalšího nás na něm zaujalo?

Příprava kávy

Kávovar vás uvítá svou zabudovanou LCD obrazovkou, díky které je příprava kávy naprosto jednoduchá a intuitivní. Po spuštění spotřebiče automaticky započne proces proplachování a nahřívání. Následně si jednoduše vyberete požadovaný nápoj a kávovar se pustí do jeho přípravy. Zároveň umožňuje nastavení velikosti a teploty nápoje. V praxi se však ukázalo, že pára z připravovaných nápojů směřuje rovnou na otočný knoflík a displej, což je poměrně nešťastné.

Pokud by v kávovaru chyběla kávová zrna nebo mléko, automaticky vás na tuto skutečnost upozorní. Součástí je 1,7l nádoba na vodu a zásobník, do kterého se vejde 260 gramů kávových zrn. Přípravu z mleté kávy ovšem neumožňuje.

Jaké druhy kávy mi Krups EA829810 One Touch Cappuccino připraví?

Tento automatický kávovar umožňuje přípravu oblíbených nápojů jedním dotykem, a vy si proto nemusíte dělat starosti s manuálním šleháním mléka.

Vybrat si můžete z následujících receptů:

 • espresso,
 • strong espresso,
 • coffee,
 • long coffee,
 • cappuccina
 • a horké vody.

Kávovar pracuje s odnímatelnou nádobou na mléko, která je navržena tak, aby pasovala do dveří lednice. Díky tomu zde můžete mléko jednoduše uchovávat.

Nevýhodou je skutečnost, že kávovar dokáže najednou připravovat pouze jeden nápoj. To znamená, že například dvě espressa najednou neuděláte (jako je tomu u spousty konkurenčních modelů).

Zásobník na kávová zrna je dostupný z horní strany
Zásobník na kávová zrna je dostupný z horní strany
zpět na přehled ↑

Čištění a údržba

S čištěním spotřebiče si nemusíte zbytečně lámat hlavu. Při každém spuštění a vypnutí se automaticky propláchne. Jakmile nastane nutnost jej odvápnit, sám vás na to upozorní. Díky tomu nemusíte nic hlídat. K odvápnění výrobce doporučuje využít výhradně odvápňovací prostředek značky Krups.

Mléčný systém má speciální funkci samočištění, při kterém dochází k pročištění přívodní hadičky mléka. Aby se tento režim spustil, je třeba systém přepnout do správného režimu. Samozřejmě je třeba počítat s tím, že jednou za čas je třeba mléčné řešení kompletně rozebrat a vyčistit, naštěstí to jde však docela dobře. Zbytek mléka v nádobě lze poté pohodlně uskladnit v chladničce.

Pamatovat je třeba i na pravidelné čištění odkapávací nádobky a nádoby na kávovou sedlinu. V tomto případě si vystačíte s obyčejnou vodou a saponátem. Výrobce bohužel neuvádí, zda je možné tyto součásti umístit do myčky nádobí.

Zásobník na kávovou sedlinu se nachází na boční straně a špatně se s ním proto manipuluje v případě, že vedle kávovaru máte zeď nebo třeba další spotřebiče. Je proto třeba počítat s ponecháním dostatečně velkého prostoru kolem.

zpět na přehled ↑

Funkce – jak vám Krups EA829810 One Touch Cappuccino usnadní život?

Pojďme se nyní podívat na všechny funkce, které se s tímto kávovarem neodmyslitelně pojí.

Kovový kónický mlýnek

Výrobce vsadil na kovový kónický mlýnek, což je vzhledem k ceně kávovaru pochopitelné. V podobné cenové relaci totiž kávovar s keramickým mlýnkem zpravidla neseženete. Mlýnek umožňuje výběr ze 3 hrubostí mletí, což bohužel není moc. Se stejnou hodnotou se setkáte i u příbuzného Krups Essential EA810B70.

Pokud byste hledali kávovar s větším výběrem hrubostí mletí, můžete zvolit například DeLonghi ECAM 22.110.B, který nabízí celkem 13 různých možností.

Co se týče zásobníku na kávová zrna, je poměrně objemný. Pohodlně se do něj vejde 260 gramů zrn. Zmínit ovšem musíme, že kávovar neumožňuje přípravu nápojů z mleté kávy.

Systém pro šlehání mléka

Za pozornost rozhodně stojí integrovaný systém pro šlehání mléka. Jeho součástí je speciální nádoba na mléko o objemu 400 ml a parní tryska, pomocí které se mléko šlehá. Prostřednictvím hadičky je poté mléko s pěnou distribuováno přímo do šálku, a vy tak získáte například cappuccino jedním dotykem. Šlehání mléka má však pouze jeden stupeň. Nejedná se sice o zásadní nevýhodu, ale mnohé (jen o něco dražší) konkurenční kávovary už mívají 2-3 stupně.

Pokud náhodou hadičku ztratíte, nebo po čase už nebude vypadat tak pěkně, dá se zakoupit zvlášť.

Pokud máte raději šlehání mléka plně pod kontrolou, doporučujeme sáhnout po kávovaru s klasickou parní tryskou. Takovou nabízí například automatický kávovar Krups Essential EA810B70.

S kávovarem si připravíte i oblíbené cappuccino
S kávovarem si připravíte i oblíbené cappuccino

Nastavení teploty a množství kávy

Kávovar umožňuje výběr ze 3 různých teplot kávy. Pomocí otočného knoflíku v přední části si také můžete nastavit požadovaný objem vašeho nápoje.

Nastavení tvrdosti vody

Kávovar umožňuje vlastní nastavení tvrdosti vody. Na základě této informace poté přizpůsobí množství nápojů, které je možné uvařit, než dojde k nutnosti odvápnění spotřebiče.

zpět na přehled ↑

Příslušenství

Kávovar se prodává bez jakéhokoliv dalšího příslušenství. V případě zájmu si jej tedy můžete zakoupit zvlášť. Nabízí se například odvápňovací prostředek, čisticí tablety nebo filtrační vložka, která čistí vodu přímo v zásobníku v kávovaru.

zpět na přehled ↑

Kvalita zpracování

Kvalita zpracování je u tohoto kávovaru na poměrně slušné úrovni. Kávovar se pohodlně ovládá a klíčový prvek zde tvoří přehledná LCD obrazovka. Výhodou je také výškově nastavitelný adaptér výdeje kávy, který lze umístit až do vzdálenosti 11,7 cm od odkapávací misky.

Podobně jako u jiných kávovarů, i v tomto případě počítejte se zásobníkem vody umístěným v zadní straně. Je proto třeba kávovar umístit alespoň kousek od zdi. Nerezová odkapávací mřížka je náchylná na poškrábání, a proto dávejte pozor na správnou manipulaci s nádobím.

zpět na přehled ↑

Náhradní díly

V případě poruchy lze využít některé z autorizovaných servisních míst. Výhodou je také poměrně dobrá dostupnost náhradních dílů, díky čemuž není problém pořídit například nový zásobník na vodu nebo kávovou sedlinu.

zpět na přehled ↑

Technické specifikace

Zapomenout samozřejmě nesmíme ani na jednotlivé technické specifikace, které se s tímto spotřebičem pojí:

 • rozměry: 39×39×29,5 cm
 • příkon: 1 450 W,
 • hmotnost: 8,4 kg,
 • výškově nastavitelný adaptér výdeje kávy až do 11,7 cm,
 • nádrž na vodu – objem: 1,7 l,
 • tlak: 15 barů,
 • cena jedné kávy: nízká až střední v závislosti na použitém zrnu.
zpět na přehled ↑

Závěr – pro koho je kávovar Krups EA829810 One Touch Cappuccino vhodný?

Presovač Krups EA829810 One Touch Cappuccino je vhodný pro všechny, kteří si potrpí na jednoduché přípravě kávových nápojů. Na první pohled vás zaujme svým přehledným LCD displejem a charakteristické je pro něj také velmi jednoduché ovládání. Pokud máte rádi kávu s mlékem, oceníte i propracovaný systém pro šlehání mléka s jednoduchým čištění. Výhodou je dále možnost nastavení teploty a množství kávy a celkové kvalitní zpracování kávovaru.

Spotřebiči bychom vytkli nerezový mlýnek, který je však u kávovarů v této cenové relaci zcela běžný. Zároveň je nevýhodou možnost výběru pouze ze 3 různých hrubostí mletí, což nemusí všem postačovat. Drobnou nedokonalostí je poté nemožnost připravovat dvě espressa najednou (můžete je připravit jen po sobě).

8.9 Hodnocení

Automatický kávovar Krups EA829810 One Touch Cappuccino je ideální pro všechny, kteří preferují přípravu jednotlivých nápojů jedním dotykem. Díky propracovanému mléčnému systému si nebudete muset dělat starosti se správným šleháním mléka. Potěší i přehledný LCD displej a jednoduchá obsluha.

Příprava kávy
8.1
Jednoduchost údržby
9.6
Kvalita zpracování
8.6
Poměr cena/výkon
9.3
Klady:
 • Přehledný LCD displej
 • Systém pro šlehání mléka
 • Možnost nastavení teploty a množství kávy
 • Dostupnost náhradních dílů
 • Kvalitní zpracování
 • Jednoduchá obsluha
Zápory:
 • Výběr jen ze 3 hrubostí mletí
 • Nerezový mlýnek
 • Nemožnost přípravy 2 espress najednou