Recenze: automatický kávovar Philips LatteGo 2200

Dnes se podíváme na zoubek nejprodávanějšímu automaticému kávovaru ze série LatteGo. Doufáme, že se vám naše Philips LatteGo 2200 recenze bude líbit a usnadní vám rozhodování. Zhodnotíme silné a slabé stránky a taky vše co umí.

Příprava kávy

Nic nepřekoná čerstvost, chuť a vůni čerstvě uvařené kávy! To je možná důvod proč pokukujete po tomto kávovaru. A i když patří mezi jedny z levnějších automatický kávovaru na trhu, tak věřte že svůj účel splní dokonale. Pokud máte rádi opravdu jednoduchému ovládání, tak si Philips LatteGo 2200 velmi rychle zamilujete. Jeho ovládání je stejné jednoduché, jako u jeho bratříčků Philips LatteGo 3200 nebo Phillips LatteGo 5400.

Pokud nutně netrváte na této značce, tak Vám s klidným svědomím můžeme doporučit ve stejné cenově hladině kávovar DeLonghi Magnifica S.

Na první pohled si samozřejmě všimnete ovládacích prvků kávovaru. Na jednu stranu působí jako krásný display, ale nenechte se zmást. Ve skutečnosti se jedná pouze o důmyslně zpracované tlačítka. Takže nečekejte, že zde uvidíte přehlídku nějakých úžasných animací nebo detailního nastavení. To byste museli sáhnout po dražším modelu. Jak je u těchto kávovaru zvykem, tak při každém zapnutí se spustí čistící proces, který celý kávovar propláchne a připraví ho tak na co nejdokonalejší chuť získanou z každého kávového zrna.

Seznam nápojů: Espresso, Veká Káva, Cappuccino.

Co se týče nastavení mlýnků, tak toto mají všechny kávovary ze série LatteGo společné. Při přípravě kávy si můžete zvolit velikost i intenzitu podle vaší chuti. Kávovar má keramické mlýnky a můžete si nastavit intenzitu umletí kávy až ve 12 stupních. Od ultra jemného prášku až po nahrubo mletou kávu. Nechybí ani možnost přípravy dvou šálků kávy najednou. Celý proces přípravy zabere přibližně 20-30 sekund, a vy si tak budete moct svůj oblíbený nápoj vychutnat v opravdu velmi rychle.

Nebojte se pohrát si s nastavením mlýnku. Ideální hrubost kávových zrn má totiž velký vliv na výsledný nápoj.

Kávovar se jednoduše ovládá

Jaké druhy kávy mi Philips LatteGo 2200 připraví?

Kromě klasického espressa toho tento automatický kávovar pochopitelně již moc dalšího nepřipraví. Na výběr máte “pouze” ze 3 nápojů. Což může se může zdát jako nic moc, ale upřímně, kdo vlastně potřebuje, aby jeho kávovar uměl nápoje, které pomalu ani nedokážeme přečíst. Základní Espresso, Velká káva a kapučíno bude pro velkou část kávičkářů více než dostačující. A pokud jste opravdový kávový nadšenec a toužíte po nekonečném množství různých voleb a nastavení, tak pravděpodobně jste na tuto recenzi zavítali omylem a bude pro váš vhodnější například nejvyšší model LatteGo 5400.

Samozřejmě nechybí funkce pouhé horké vody nebo horkého mléka.

Vzhledem k tomu, že má kávovar zabudovaný systém LatteGo, tak si při přípravě mléčných nápojů nemusíte dělat starosti s napěňováním mléka. Do nádoby stačí jen nalít mléko a kávovar se již o vše postará za vás. Takže zmiňované cappuccino připravíte opravdu na jedno kliknutí. Umytí je také velmi rychlé a snadné. Mimo jiné je možné nádobku samozřejmě umývat i v myčce na nádobí.

Systém LatteGo je mnohem propracovanější než pouhá parní tryska s nutností mléko pěnit ručně.

Tento automatický kávovar zvládne připravit 3 kávové nápoje na jedno kliknutí.
zpět na přehled ↑

Čištění a údržba

To co možná každého z vás zajímá je “jak ho mám čistit”. Jednoduché čistění a údržba je jednou s největších předností tohoto kávovaru a vlastně všech kávovarů z této série. Kávovar obsahuje filtr vody AquaClean a z toho důvodu se tolik nezavápňuje. Vzhledem k tomu sám výrobce deklaruje, že kávovar připraví až 5 000 šálků bez nutnosti odstraňování vodního kamene. Pokud pijete s rodinkou 5 káviček denně, tak cca 3 roky nemusíte toto čistění vůbec řešit. A jakmile k tomu bude třeba přistoupit, tak vás kávovar sám upozorní a čištění je velmi snadné pomocí odvápňovacích tablet.

Mnohé kávovary (například DeLonghi Autentica ETAM 29.660.SB) nejsou již ze startu filtrační patronou vybaveny a je nutné ji dokoupit.

Mléčný systém, odkapávací tácek i zásobník na mletou kávu můžete bez obav umístit do myčky nádobí.

Přibližně každé dva měsíce je třeba spařovací jednotku promazat vazelínou, která je součástí balení. Díky tomuto kroku se budou mechanické součásti kávovaru stále snadno pohybovat. Mnohé konkurenční kávovary jsou však v tomto ohledu bezúdržbové, a proto lze tento krok považovat za drobnou nevýhodu.

zpět na přehled ↑

Funkce – jak vám Philips LatteGo 2200 usnadní život?

Philips LatteGo 2200 nabízí několik zajímavých funkcí, které nás při této recenzi potěšili. Pojďme si je představit.

Mlýnek – 12 hrubostí mletí

Kávovar pracuje s integrovaným keramickým mlýnkem, který lze nastavit na 12 různých hrubostí mletí. Nádoba na kávové zrna je opravdu velká, takže nemusíte pokaždé kontrolovat, jestli v zásobníku dostatek zrn. Zároveň je zásobník opatřených ochranným těsněním, které zabraňuje zvětrávání kávových zrn a stále zachovává jejich aroma.

Pokud nejste fanoušek zrnkové kávy, tak vám samozřejmě kávovar umožní do něj nasypat i namletou kávu. Toto však nepovažujeme za nejšťastnější způsob přípravy kávy, protože nejvíce aroma a chuti získáte právě z čerstvě namletých kávových zrn.

Zrnková kávička je prostě nejchutnější.

Systém LatteGo

Pokud si rádi občas uděláte napěněné cappuccino, tak si Philips LatteGo 2200 opravdu zamilujete! Systém LatteGo funguje tak, že mléko napění ve speciální nádobě a následně jej dávkuje do šálku s kávou. Takže odpadá nutno napěnit mléko samostatně, prostě stisknutím jediného tlačítka připravíte dokonalé cappuccino.

Největší výhodou tohoto systému je, že má pouze ze 2 částí. Díky tomu je jeho čištění hračka. Výrobce uvádí, že zvládnete celý mléčný systém vyčistit za pouhých 15 vteřin. Nádobku stačí opláchnout pod tekoucí vodou a je hotovo. Nebo můžete celou nádobku strčit do myčky na nádobí a je úplně vystaráno.

Nádobu jednoduše zavíčkujete pomocí víčka, které je součástí balení a následně umístíte nádobku do ledničky.

Systém lattego.
Systém LatteGo.

Možnost nastavení aroma a množství kávy

Tato funkce je u automatických kávovarů poměrně běžným standardem. Na výběr máte z nastavení síly kávového nápoje, nastavení teploty vody, množství vody apod.

Systém Aroma Extract

Z hlediska funkcí je třeba vypíchnout i inteligentní systém Aroma Extract, který dokáže dosáhnout optimální rovnováhy mezi teplotou přípravy a extrakcí aromatu. Teplotu vody udržuje v rozmezí od 90 do 98 °C a zároveň reguluje její průtok, díky čemuž dosahuje nejlepších výsledků.

zpět na přehled ↑

Barevné varianty

Na výběr máte z různých barevných variant. Varianty jsou označené speciálními kódy výrobce.

Philips LatteGo 2231/40
Černá varianta Philips LatteGo 2231/40
Philips LatteGo 2230/10
Černá se stříbrným Philips LatteGo 2230/10
Philips LatteGo 2235/40
Stříbrná Philips LatteGo 2235/40

Přehled všech barevných variant včetně nejlepšího porovnání ceny najdete na Heuréce.

zpět na přehled ↑

Příslušenství

V rámci naší recenze samozřejmě nesmíme zapomenout zmínit příslušenství, které je součástí balení tohoto kávovaru. Jedná se o:

 • filtr AquaClean,
 • odměrku,
 • tubu vazelíny,
 • testovací proužek tvrdosti vody
 • a víko pro ukládání nádoby na mléko.

Jakmile nastane čas na výměnu filtru, snadno jej zakoupíte v nejrůznějších kamenných prodejnách ale i internetových obchodech. Stačí jen vyhledat filtr AquaClean pro Philips LatteGo 2200.

zpět na přehled ↑

Kvalita zpracování

Kvalita zpracování je opravdu povedená. Konstrukce je na špičkové úrovni a i po designové stránce působí opravdu skvěle. Jediné co je trošku na škodu je to, že tady není tak krásný velký barvený display jako u jeho dražších bratříčků. Ale je to vlastně pochopitelné, kupujeme levnější model z dané série, tak musíme udělat trošku kompromis. Každopádně ani design ovládacích prvků u Philips LatteGo 2200 nás nijak neuráží! Ba naopak, je čistý a jednoduchý. Konec konců konkurence ještě často používá mechanické tlačítka, které nepůsobí vůbec dobrým dojmem. Takže i když LatteGo 2200 má ve své sérii nejhorší display, tak vlastně napříč trhem se vlastně stále řadí mezi elitu! 🙂

Philips LatteGo 2200 má čisté a jednoduché ovládání.

Jednoduchý kávovar, který vám připraví skvělé espresso, nebo cappuccino.

Podobně jako u jiných kávovarů, i tady se setkáte s nerezovým krytím odkapávače, které se může při neopatrné manipulaci s hrníčky snadno poškrábat. Na druhou stranu díky přítomným otvorům v krytu nejsou případné škrábance tolik vidět.

zpět na přehled ↑

Náhradní díly

Koupě kávovaru je poměrně významnou investicí, a proto se vyplatí mít povědomí o tom, jak je to s konkrétní dostupností náhradních dílů.

V tomto případě se není třeba ničeho obávat. Přece jen je Philips zavedenou značkou, čemuž odpovídá i snadná dostupnost jednotlivých součástí, které jsou nejnáchylnější na poškození. Typicky se jedná o náhradní odkapávací mřížku, systém LatteGo, nádobu na kávový odpad nebo třeba odkapávací misku. Problém není ani se sehnáním náhradní spařovací jednotky či originální nádoby na vodu.

V případě závady můžete navštívit také jeden z autorizovaných servisních středisek Philips.

zpět na přehled ↑

Technické specifikace

Pojďme se nyní zaměřit na technické specifikace, které se s Philips Series 2200 LatteGo neodmyslitelně pojí:

 • rozměry: 24,6×37,2×43,3 cm
 • příkon: 1 500 W,
 • hmotnost: 8 kg,
 • výškově nastavitelný adaptér výdeje kávy od 85 do 145 mm,
 • nádrž na vodu – objem: 1,8 l,
 • nádrž na mléko – objem: 260 ml,
 • tlak: 15 barů,
 • cena jedné kávy: nízká až střední v závislosti na použitém zrnu.
zpět na přehled ↑

Cena

Cena je u tohoto modelu velice příznivá. Za cenu okolo 10 tisíc korun dostanete velice slušný automatický kávovar. S přehledem zvládne připravit espresso a díky systému LatteGo dokáže připravit na jedno kliknutí i cappuccino. Níže naleznete odkaz s nejnižší cenou.

zpět na přehled ↑

Závěr – pro koho je kávovar Philips LatteGo 2200?

Philips 2200 LatteGo je skvělý automatický kávovar do domácnosti, ale i menší kanceláře. Hodí se spíše pro méně náročného kávičkáře, který si nepotřebujete každý den dělat flat white nebo macchiato. Tento kávovar zvládá jen 3 základní nápoje a pokud tedy nejvíce holdujete espressu a občas si dáte cappuccino, tak bude Phillips LatteGo 2200 přesně to co hledáte! Má opravdu jednoduché ovládání a nenáročnou údržbu. Kávovar vás sám upozorní na nutnost odvápnění. Nádoba na vodu i kávové sedliny je pohodlně dostupná z přední strany a velmi oceňuje i jednoduché čištění včetně možnosti umýt nádobku na mléko třeba i v myčce.

8.5 Hodnocení

Philips LatteGo 2200 je skvělý kávovar, který využijete v domácnosti nebo třeba kanceláři. Jedná se o základní model v dané sérii. Dokáže připravit 3 kávové nápoje na jedno zmáčknutí.

Příprava kávy
8
Jednoduchost údržby
9
Kvalita zpracování
8
Poměr cena/výkon
9
Klady:
 • Jednoduché ovládání
 • Propracovaný systém LatteGo
 • 3 kávové nápoje na jedno kliknutí
 • Keramický mlýnek s nastavitelnou hrubostí mletí
 • Objemné zásobníky
 • Možnost úpravy parametrů nápoje
 • Dostupná cena
Zápory:
 • Horší display
 • Málo kávových nápojů