Test

Recenze: automatický kávovar Philips LatteGo 5400

Dneska tu máme opravdu lahůdku. Jedná se o nejvyšší řadu automatického kávovaru ze série LatteGo od výrobce Philips. Doufáme, že se vám naše Philips LatteGo 5400 recenze bude líbit a usnadní vám rozhodování. Zhodnotíme silné a slabé stránky a taky vše co dokáže.

Příprava kávy

Pokud máte rádi opravdu jednoduchému ovládání automatického kávovaru, tak si Philips LatteGo 5400 velmi rychle zamilujete. Jelikož se jedná o automatický kávovar, budete při jeho obsluze pouze mačkat tlačítka a nemusíte si dělat starosti se správným množstvím kávy, jejím pěchováním a podobně. Jeho ovládání je stejné jednoduché, jako u jeho levnějšího a méně vybaveného bratříčka Philips Lattego 3200.

Na první pohled vás zaujme nádherný barevný dotykový displej, prostřednictvím kterého si navolíte veškeré nastavení pro vaši dokonalou kávičku. Jak je u těchto kávovaru zvykem, tak při každém zapnutí se spustí čistící proces, který celý kávovar propláchne a připraví ho tak na co nejdokonalejší chuť získanou z každého kávového zrna. Poté už si jen stačí zvolit jeden z 12 nápojů a počkat, až se připraví. Ano, opravdu Philips LatteGo 5400 umí připravit až 12 nápojů. Oproti tomu jeho levnější bráškové zvládnou připravit pouze 5-8 nápojů. Což může být pro opravdového kávového milovníka jeden z rozhodujících faktorů, proč raději zvolit nejvyšší model LatteGo 5400.

Seznam nápojů: Espresso, Káva, Americano, Cappuccino, Latte Macchiato, Flat white, Caféau Lait, Caffe Latte, Caffé crema, Ristretto, Lungo, funkce Travel mug, Našlehané mléko, Horká voda.

Při přípravě kávy si můžete zvolit velikost i intenzitu podle vaší chuti. Kávovar má keramické mlýnky a můžete si nastavit intenzitu umletí kávy až ve 12 stupních. Od ultra jemného prášku až po nahrubo mletou kávu. Nechybí ani možnost přípravy dvou šálků kávy najednou. Celý proces přípravy zabere přibližně 20-30 sekund, a vy si tak budete moct svůj oblíbený nápoj vychutnat v opravdu velmi rychle.

Nebojte se pohrát si s nastavením mlýnku. Ideální hrubost kávových zrn má totiž velký vliv na výsledný nápoj.

Display Philips LatteGo 5400.
Kávovar se jednoduše ovládá

Jaké druhy kávy mi Philips LatteGo 5400 připraví?

Kromě klasického espressa toho tento automatický kávovar pochopitelně zvládá mnohem více. Z celé série LatteGo toho umí vlastně úplně nejvíce! Vybrat si můžete z 12 nápojů. Espresso, Káva, Americano, Cappuccino, Latte Macchiato, Flat white, Caféau Lait, Caffe Latte, Caffé crema, Ristretto, Lungo. Nechybí ani funkce pouhé horké vody nebo horkého mléka.

Vzhledem k tomu, že má kávovar zabudovaný systém LatteGo, tak si při přípravě mléčných nápojů nemusíte dělat starosti s napěňováním mléka. S Philips LatteGo 5400 je připravit kapučínko nebo oblíbené latéčko opravdu hračka. Do k tomu určené nádoby stačí jen nalít mléko a kávovar se již o vše postará za vás. Umytí je také velmi rychlé a snadné. Mimo jiné je možné nádobku samozřejmě umývat i v myčce na nádobí.

Velká výhoda je to, že je možné připravit mléčnou pěnu samostatně! Jeho mladší bráška toto neumí.

Kávovar a 12 kávových nápojů, které dokáže připravit.
Tento automatický kávovar zvládne připravit až 12 kávových nápojů na jedno kliknutí.
zpět na přehled ↑

Čištění a údržba

To co možná každého z vás zajímá je “jak ho mám čistit”. Jednoduché čistění a údržba je jednou s největších předností tohoto kávovaru. Kávovar obsahuje filtr vody AquaClean a z toho důvodu se tolik nezavápňuje. Vzhledem k tomu sám výrobce deklaruje, že kávovar připraví až 5 000 šálků bez nutnosti odstraňování vodního kamene. Pokud pijete s rodinkou 5 káviček denně, tak cca 3 roky nemusíte toto čistění vůbec řešit. A jakmile k tomu bude třeba přistoupit, tak vás kávovar sám upozorní a čištění je velmi snadné pomocí odvápňovacích tablet.

Mnohé kávovary (například DeLonghi Autentica ETAM 29.660.SB) nejsou již ze startu filtrační patronou vybaveny a je nutné ji dokoupit.

Mléčný systém, odkapávací tácek i zásobník na mletou kávu můžete bez obav umístit do myčky nádobí.

Přibližně každé dva měsíce je třeba spařovací jednotku promazat vazelínou, která je součástí balení. Díky tomuto kroku se budou mechanické součásti kávovaru stále snadno pohybovat. Mnohé konkurenční kávovary jsou však v tomto ohledu bezúdržbové, a proto lze tento krok považovat za drobnou nevýhodu.

zpět na přehled ↑

Funkce – jak vám Philips LatteGo 5400 usnadní život?

Philips LatteGo 5400 nabízí několik zajímavých funkcí, které nás při této recenzi velmi ohromili. Pojďme si je představit.

Mlýnek – 12 hrubostí mletí

Espresovač pracuje s integrovaným keramickým mlýnkem, který lze nastavit na 12 různých hrubostí mletí. Nádoba na kávové zrna je opravdu velká, takže nemusíte pokaždé kontrolovat, jestli v zásobníku dostatek zrn. Zároveň je zásobník opatřených ochranným těsněním, které zabraňuje zvětrávání kávových zrn a stále zachovává jejich aroma.

Pokud nejste fanoušek zrnkové kávy, tak vám samozřejmě kávovar umožní do něj nasypat i namletou kávu. Toto však nepovažujeme za nejšťastnější způsob přípravy kávy, protože nejvíce aroma a chuti získáte právě z čerstvě namletých kávových zrn.

Zrnková kávička je prostě nejchutnější.

Systém LatteGo

Pokud milujete kávové nápoje s mlékem, tak si Philips LatteGo 5400 jednoduše zamilujete! Systém LatteGo funguje tak, že mléko napění ve speciální nádobě a následně jej dávkuje do šálku s kávou.

Největší výhodou tohoto systému je, že má pouze ze 2 částí. Díky tomu je jeho čištění hračka. Nádobku stačí opláchnout pod tekoucí vodou a za pár sekund je hotovo. Nebo můžete celou nádobku strčit do myčky na nádobí a je úplně vystaráno.

Nevýhodou je poměrně nízký objem nádoby (260 ml). Pokud jste zvyklí pít latté, budete muset mléko poměrně často doplňovat. Na druhou stranu se vám však jen tak nezkazí, a pokud už ano, budete muset vylít jen malé množství. Nádoba má sama na sobě malé rysky, díky kterým budete vědět, kolik je třeba doplnit mléka pro jednotlivé druhy kávy (za předpokladu, že si nezměníte nastavení).

Nádobu jednoduše zavíčkujete pomocí víčka, které je součástí balení a následně umístíte nádobku do ledničky.

Systém lattego.
Systém LatteGo.

Možnost nastavení aroma a množství kávy

Tato funkce je u automatických kávovarů poměrně běžným standardem. Na výběr máte celkem 5 nastavení síly kávového nápoje a 3 nastavení teploty.

Systém Aroma Extract

Z hlediska funkcí je třeba vypíchnout i inteligentní systém Aroma Extract, který dokáže dosáhnout optimální rovnováhy mezi teplotou přípravy a extrakcí aromatu. Teplotu vody udržuje v rozmezí od 90 do 98 °C a zároveň reguluje její průtok, díky čemuž dosahuje nejlepších výsledků.

Personalizace nastavení

Kávovar umožňuje si vytvořit až 4 vlastní profily a jeden profil hosta. Díky této vychytávce si můžete přesně vymazlit vaši kávičku do posledního detailu. A jakmile pak přijde ke kávovaru partner nebo partnerka, tak si také můžou nastavit jejich profil přesně podle toho, jaká chuť kávy jim nejvíce vyhovuje. Takže odpadává starost s tím, že při každém zapnutí musíte přenastavovat hodnoty, upravovat hrubost mletí, množství vody, teplotu vody a celý chuťový profil. Prostě si jednou vytvoříte profil a už si jen znovu a znovu užíváte tu nejlepší kávu přesně dle vaši chuti!

zpět na přehled ↑

Barevné varianty

Na výběr máte z různých barevných variant. Varianty jsou označené speciálními kódy výrobce.

Stříbrná varianta Philips LatteGo EP5443/90
Stříbrná varianta Philips LatteGo EP5443/90
Černá se stříbrným Philips LatteGo EP5446/70
Černá se stříbrným Philips LatteGo EP5446/70
Černá Philips LatteGo EP5446/70
Černá Philips LatteGo EP5446/70

Přehled všech barevných variant včetně nejlepšího porovnání ceny najdete na Heuréce.

zpět na přehled ↑

Příslušenství

V rámci naší recenze samozřejmě nesmíme zapomenout zmínit příslušenství, které je součástí balení tohoto kávovaru. Jedná se o:

 • filtr AquaClean,
 • odměrku,
 • tubu vazelíny,
 • testovací proužek tvrdosti vody
 • a víko pro ukládání nádoby na mléko.

Jakmile nastane čas na výměnu filtru, snadno jej zakoupíte v nejrůznějších kamenných prodejnách ale i internetových obchodech. Stačí jen vyhledat filtr AquaClean pro Philips LatteGo 5400.

zpět na přehled ↑

Kvalita zpracování

Jelikož se jedná o nejvyšší model v této sérii, tak opravdu nemáme co vytknout. Konstrukce je na špičkové úrovni a i po designové stránce působí opravdu skvěle. Krásný podsvětlený barevný dotykový display dodává tomuto kávovaru velmi moderní nadčasový design. Konkurence ještě často používá mechanické tlačítka, které nepůsobí tak hezkým dojmem. Výrobce zde kombinuje kov a plastový materiál.

Philips LatteGo 5400 se v této cenové relaci řadí opravdu mezi špičku.

Nastavení kávovaru.
Designový kávovar, který dokáže opravdu hodně!

Podobně jako u jiných kávovarů, i tady se setkáte s nerezovým krytím odkapávače, které se může při neopatrné manipulaci s hrníčky snadno poškrábat. Na druhou stranu díky přítomným otvorům v krytu nejsou případné škrábance tolik vidět.

zpět na přehled ↑

Náhradní díly

Koupě kávovaru je poměrně významnou investicí, a proto se vyplatí mít povědomí o tom, jak je to s konkrétní dostupností náhradních dílů.

V tomto případě se není třeba ničeho obávat. Přece jen je Philips zavedenou značkou, čemuž odpovídá i snadná dostupnost jednotlivých součástí, které jsou nejnáchylnější na poškození. Typicky se jedná o náhradní odkapávací mřížku, systém LatteGo, nádobu na kávový odpad nebo třeba odkapávací misku. Problém není ani se sehnáním náhradní spařovací jednotky či originální nádoby na vodu.

V případě závady můžete navštívit také jeden z autorizovaných servisních středisek Philips.

zpět na přehled ↑

Technické specifikace

Pojďme se nyní zaměřit na technické specifikace, které se s Philips Series 5400 LatteGo neodmyslitelně pojí:

 • rozměry: 24,6×37,2×43,3 cm
 • příkon: 1 500 W,
 • hmotnost: 8 kg,
 • výškově nastavitelný adaptér výdeje kávy od 85 do 145 mm,
 • nádrž na vodu – objem: 1,8 l,
 • nádrž na mléko – objem: 260 ml,
 • tlak: 15 barů,
 • cena jedné kávy: nízká až střední v závislosti na použitém zrnu.
zpět na přehled ↑

Cena

Věříme, že cena je jeden z důležitých faktorů. Ale předpokládáme, když vás zaujal tento model, tak cenu pravděpodobně až tak neřešíte. Jedná se o nejvyšší model z dané série, takže cenu bude pochopitelně maličko vyšší než u jeho méně vybavených bratříčků. Níže naleznete odkaz s nejnižší cenou.

zpět na přehled ↑

Závěr – pro koho je kávovar Philips LatteGo 5400?

Philips 5400 LatteGo je ideální automatický kávovar do domácnosti, ale i menší kanceláře. Jeho velkou předností je jednoduché a intuitivní ovládání prostřednictvím úžasného barevného dotykového displeje. Pokud si potrpíte na kávových nápojích s mlékem, oceníte systém LatteGo, který mléčnou pěnu připraví za vás. Jelikož se jedná o nejvyšší model z této produktové řadě, tak vás potěší i velké množství nejrůznějších nastavení, které ocení i největší kávoví gurmáni.

Mezi další výhody kávovaru patří i bezproblémová údržba. Kávovar vás sám upozorní na nutnost odvápnění. Nádoba na vodu i kávové sedliny je pohodlně dostupná z přední strany a velmi oceňuje i jednoduché čištění včetně možnosti umýt nádobku na mléko třeba i v myčce.

9.2 Hodnocení

Philips LatteGo 5400 je skvělý kávovar, který využijete v domácnosti nebo třeba kanceláři. Jedná se o nejvyšší řadu v dané sérii. Dokáže připravit až 12 kávových nápojů a má 4 uživatelské profily, které potěší i naprosté kávové gurmány.

Příprava kávy
10
Jednoduchost údržby
9
Kvalita zpracování
8.7
Poměr cena/výkon
9
Klady:
 • Jednoduché ovládání
 • Propracovaný systém LatteGo
 • Keramický mlýnek s nastavitelnou hrubostí mletí
 • 12 kávových nápojů na jedno kliknutí
 • 4 uživatelské profily
 • Objemné zásobníky
 • Možnost úpravy parametrů nápoje
Zápory:
 • Vyšší cena