5+ Nejlepších kaváren v Brně, které si nesmíte nechat ujít

Chcete rychlou odpověď? Za nás jsou top kavárny tyto: JAGA a Cafe Placzek.

Více čtěte níže.

V Brně se skrývá rozmanitá a bohatá kavárenská scéna, která láká milovníky kvalitní kávy i neformálního posezení. Brno a jeho kavárny jsou skvělým místem pro návštěvu. Od útulných zákoutí s autentickým šarmem po moderní prostory s bohatou nabídkou kávových pochoutek, město přináší širokou škálu zážitků pro všechny milovníky kávy. Článek se zaměřuje na vybrané špičkové kavárny v Brně, které nejenže excelují v servírování prvotřídní kávy, ale také svou výjimečnou atmosférou a pestrým sortimentem lahodných dobrot. Připravte se na putování mezi těmi nejlepšími místy, která okouzlí vaše smysly a nabídnou únik z každodennosti do světa plného chutí, vůní a inspirace. Zážitkové prostory těchto kaváren zvelebují vaši chuťovou paměť a podněcují kreativitu, ať už jste v hledání dokonalého espresso či prostoru pro relaxaci v kruhu přátel. Připravte se na ty nejlepší kavárny v Brně.

Pojďme si představit ty nejlepší kavárny v Brně

Kavárny v Brně


zpět na přehled ↑

1. SKOG Urban Hub

Navštívení této kavárny určitě stojí za to, díky její poloze v centru Brna je tato kavárna jednou z nejznámějších v této moravské metropoli. Kavárna SKOG Urban Hub nabízí osvěžující zážitek v srdci města. S moderním designem a příjemnou atmosférou si získává srdce návštěvníků. Interiér plný zeleně a skandinávského stylu působí uklidňujícím dojmem. Nabídka je široká a lákavá – od kvalitní kávy po lahodné pečivo a svěží smoothie. Obsluha je vstřícná a milá, což dělá návštěvu ještě příjemnější. Ideální pro práci i odpočinek, SKOG Urban Hug je skvělým místem pro setkání s přáteli i pro individuální relaxaci. Oživení v podobě této kavárny v Brně je jistě vítaným přínosem pro milovníky dobré kávy a inspirativního prostředí. Někteří lidé této kavárně dávají ocenění nejlepší kavárny v Brně.

zpět na přehled ↑

2. Kafec

Zavítali jsme na ulici Úvoz, která je na Veveří, právě zde jsme navštívili kavárnu Kafec. Návštěva se určitě vyplatila! Kavárna je skvělým odrazem moderní kavárny s vynikajícím přístupem k vaření kávy. Zaujme svou unikátní atmosférou, která kombinuje industriální styl s teplými a přívětivými prvky. Interiér s moderním nábytkem a jemným osvětlením vytváří ideální prostředí pro relaxaci i práci. Nabídka kávy je rozmanitá a podporuje i specializované přání návštěvníků. Kromě kvalitní kávy láká nabídka skvělých dezertů a lehkých občerstvení, které dodávají tomuto místu na jeho půvabu. Personál je přívětivý a ochotný, což zvyšuje komfort každé návštěvy. Pro milovníky kvalitního espressa či relaxace s knihou je Kafec výbornou volbou, která si získá srdce každého, kdo hledá vyváženou kombinaci dobrého nápoje a příjemného prostředí.

zpět na přehled ↑

3. Kafe v rozkladu

Tato kavárna se nachází v centru na ulici Veselá. V Kafe v rozkladu na nás čeká nejenom velice příjemné prostředí, které je skvělé pro práci nebo učení, ale také samozřejmě velký výběr kávy a jiných pochutin. V Kafe rozkladu mají opravdu skvělé brunche, které výborně zasytí a dodají energii. Mimo jiné je v kavárně skvělá a příjemná obsluha. Káva je opravdu lahodná a servírovaná se svou precizností. Návštěvu určitě doporučujeme!

zpět na přehled ↑

4. Cafe placzek

Cafe plazcek se nachází kousek od náměstí Svobody. Kavárna se může pyšnit opravdu skvělým vzhledem exteriéru. Interiér je pak velice útulný a prostorný. Opět se jednalo o velice příjemnou návštěvu. Mimo klasické výborné jídlo zde najdeme opravdu skvělou kávu. Výběr je dost široký a kavárna nabízí také chutné limonády. To co je opravdu výborné v Cafe placzek je cappuccino. Osobně cappuccino z Cafe placzek vyhodnocuji jako nejlepší cappuccino v Brně a možná jako nejlepší co jsem kdy měl. Proto opravdu doporučuji tuto kavárnu vyzkoušet. V této kavárně si můžete dát i bezkofeinovou kávu, které je například dobrá pro těhotné ženy, které mají rádi chuť kafe, ale nedopřávají si kofein v těhotenství. Pro více informací o Kávě v těhotenství se podívejte na náš článek Káva v těhotenství.

zpět na přehled ↑

5. JAGA

Kavárna JAGA se nachází vedle Červeného kostela v Brně. Z ulice Česká se sem dostanete za pár minut. Co se týče interiéru, tak převážně oceňuji výhled na červený kostel. Zároveň tato kavárna je jako dělaná pro studium nebo práci. Výběr káv se mění podle sezóny a nabízí široké spektrum chutí, které okouzlí i náročné kavárenské gurmány. Zvláštní péči věnují kvalitě kávy a jejímu zpracování, a to je cítit v každém šálku. Pro milovníky sladkého tu jsou rozmanité dorty a dezerty, které se skvěle hodí k šálku čerstvé kávy. Mají tu i výborné brunche. JAGA je skvělou volbou pro ty, kteří hledají kvalitní kávu a příjemné prostředí.

zpět na přehled ↑

6. V Melounovém cukru

Otevřít dveře brněnské kavárny “V melounovém cukru” je jako vstoupit do zahrady plné sladkostí a svěžesti. Kombinace rustikálního designu a přívětivé atmosféry tvoří pohodové prostředí, kde si můžete vychutnat široký výběr kávových specialit, od klasického espressa po kreativní kombinace. Kavárna představuje významné spojení kvalitní kávy, vynikajícího servisu a skvělého jídla. Nabídka zahrnuje také osvěžující nápoje, jako je ledový melounový čaj, což je perfektní volba v horkých letních dnech. Výrazným prvkem jsou ručně vyráběné zákusky a dezerty, které dávají návštěvníkům možnost ochutnat sladké pochoutky. S přátelským personálem a uvolněnou atmosférou je “V melounovém cukru” skvělým místem pro odpočinek, pracovní setkání nebo jen pro chvíle radosti v srdci Brna.

zpět na přehled ↑

7. Café Momenta

Tato kavárna se může pyšnit prémiovou lokací, kterou je krásné náměstí Zelný trh. Zaměřuje se na vlastní vyrobené francouzské dezerty a vybírá pečlivě z tuzemských i zahraničních pražíren. K dispozici jsou vždy minimálně dva druhy kávy, a novějším hitem je espresso s růžovým tonikem. Nabídka zákusků zahrnuje větrníky a osvěžující letní zmrzlinové pochoutky. Interiér je detailně promyšlený, ale v letních měsících láká venkovní zahrádka s výhledem na tržiště, kde se posezení stává ještě příjemnější.

zpět na přehled ↑

8. Café Mitte


Cafe Mitte je okouzlující kavárna v centru Brna, nabízející příjemné prostředí pro milovníky kvalitní kávy. S přátelským personálem a útulným interiérem je to ideální místo k odpočinku. Kávová nabídka je široká, ať už jde o espresso, cappuccino nebo speciality, jako je ledová káva nebo místní oblíbené kombinace. Zákusky a dezerty jsou čerstvé a chutné, doplňují skvěle každou kávovou zkušenost. Interiér je moderní a vkusný, což dává tomuto místu zvláštní atmosféru. Pokud hledáte místo na práci nebo klidné posezení s knihou, Cafe Mitte nabízí to pravé. Můžete si vybrat ze stolů uvnitř nebo si užít atmosféru venku, zejména v teplých měsících. Celkově je to kavárna, která spojuje vynikající kávu, pohodlí a příjemné prostředí.

zpět na přehled ↑

9. Podnik café bar

Podnik Café Bar v Brně nabízí jedinečnou a moderní kávovou atmosféru. Uvnitř této kavárny najdete sofistikované prostředí s moderním nábytkem a stylovým designem. Můžete si vybrat ze široké škály nápojů z kávy, včetně tradičního espressa, cappuccina a specialit, které zahrnují nové trendy a inovativní směsi. Personál je vstřícný a ochotný, což přidává dojem osobní péče o každého zákazníka.

Tato kavárna je vhodná jak pro jednotlivce hledající klidné prostředí pro práci či relaxaci, tak i pro skupiny přátel či rodin. Pokud jde o občerstvení, Podnik Café Bar nabízí také lahodné pečivo, dorty a další drobné dobroty, které skvěle doplňují širokou nabídku nápojů.

zpět na přehled ↑

10. Café Podnebí

Café Podnebí je útulnou kavárnou s příjemnou atmosférou. Nachází se na adrese Údolní 222/5. Nabízí snídani, denní menu malých pokrmů, čerstvě připravenou kávu a několik druhů čepovaného piva. Jejich zahrada je klidným místem pro posezení. Personál je vstřícný a ochotný. Toto místo opravdu stojí na návštěvu převážně v létě, kdy je velice příjemné sedět na zahrádce, která je zasazená na útulné místo.

Návštěvníci si zde pochvalují anglickou snídani a toast s šunkou a sýrem, který je podáván s úsměvem. Kvalita jídla je vynikající a čerstvá. Kavárna je oblíbená pro svou příjemnou atmosféru a kvalitní kávu.

Pokud hledáte místo na snídani nebo kávovou přestávku, Café Podnebi je skvělou volbou. Otevřeno mají od pondělí do neděle od 8:00 do 00:00 hodin.

zpět na přehled ↑

11. Monogram Espresso Bar

Do kavárny Monogram Espresso Bar určitě stojí za to se zastavit. Naše návštěva byla opravdu na jedničku. Tato kavárna láká svou moderní atmosférou a zážitkem spojeným s kvalitními kávovými příležitostmi. Tento podnik zdůrazňuje svou kvalitní nabídku čerstvě pražených zrn, čímž poskytuje skvělou chuťovou zkušenost pro milovníky kávy.

Jedním z charakteristických prvků Monogram Espresso Bar je vstřícný a fundovaný personál, který dokáže poradit při výběru nebo vysvětlit různé kávové profily, čímž přispívá k celkovému zážitku. Interiér a design podtrhují moderní estetiku, vytvářející ideální prostředí pro relaxaci či pracovní setkání.

Porovnávání kaváren v Brně je dobrodružstvím pro každého milovníka kvalitní kávy a jedinečné atmosféry. Z každé kavárny vyzařuje vlastní příběh, vyzdvihuje specifika a nabízí jedinečný pohled na svět kávy.

Nechce se Vám do kavárny? Udělejte si ledové kafe doma: Ledová káva recept

Kavárny Brno mají opravdu různorodé styly, od těch moderních a minimalistických po ty tradiční a útulné. Každá z nich má své unikátní lákadlo – od ručně pražených zrn, umělecky vytvořených latte art po exotické směsi a chutě, které lákají návštěvníky znovu a znovu.

Záležitosti jako kvalita kávy, široký sortiment, přívětivý personál a prostředí, které vás vtáhne do svého světa, jsou klíčovými faktory, které určují, která kavárna vás zaujme. Každá nabízí své vlastní umění v podobě kávy a sladkých dobrot.

Při výběru nejlepší kavárny si dejte na pozor na vaše preference a potřeby. Zda hledáte místo pro pracovní setkání, chcete-li si vychutnat kávu ve stylovém prostředí, nebo prostě místo pro relaxaci s knihou. Kavárny Brno jsou opravdu zážitkem.

Ve finále je porovnávání kaváren ve městě jako Brno cestou objevování nových chutí, vůní a atmosfér. Ať už jste milovníkem tradiční kávy nebo toužíte po objevení nových trendů a chuťových zážitků, Brno nabízí širokou škálu možností, které vás zaručeně nadchnou.

V tomto článku jsme se podívali na nejlepší kavárny v Brně.

Určitě doporučujeme všechny tyto kavárny navštívit!