Recenze: automatický kávovar Krups Essential EA810B70

Hledáte kvalitní automatický kávovar, který se o přípravu kávy postará za vás? Krups Essential EA810B70 se tohoto úkolu hravě zhostí. V dnešní recenzi se na něj podíváme zblízka a prozradíme vám, jaké jsou jeho silné stránky a v čem naopak za konkurencí trochu zaostává.

Příprava kávy

Automatický espresovač Krups Essential EA810B70 je ideální pro všechny, kteří mají rádi přípravu kávy jedním dotykem. Kávovar jednoduše uvedete do provozu stisknutím on/off tlačítka a spotřebič se začne automaticky proplachovat.

Jakmile tento proces dokončí, vyberete si požadovaný nápoj. Po skončení přípravy se kávovar opět propláchne. Praktickou vychytávkou je otočné kolečko v přední části, které umožňuje nastavení velikosti zvoleného nápoje (od 20 do 220 ml). Kávovar dále umožňuje nastavení 3 různých teplot kávy a intenzity.

Pokud v kávovaru chybí kávová zrna nebo voda, spotřebič vás na to před přípravou automaticky upozorní. Zásobník na vodu disponuje 1,7l objemem a do zásobníku na kávu se vejde celkem 260 g zrn. Přípravu z mleté kávy však neumožňuje.

Jaké druhy kávy mi Krups Essential EA810B70 připraví?

Kávovar Krups Essential EA810B70 je vhodný jak pro milovníky silného espressa, tak i lahodného mléčného latté. Na ovládacím panelu si můžete vybrat 3 základní nápoje na bázi espressa:

 • klasické espresso,
 • dvojité espresso
 • a lungo.

Pokud máte chuť na kávu s mlékem, využijete boční parní trysku. Díky tomuto systému budete mít šlehání mléka plně pod kontrolou a můžete si tím pádem vytvořit prakticky libovolný nápoj, mezi které patří třeba cappuccino, latté macchiato, moderní flat white a další.

Ke šlehání mléka budete potřebovat nerezovou konvičku, která však není součástí balení a je nutné si ji dokoupit zvlášť.

Můžete si připravit oblíbené cappuccino
Můžete si připravit oblíbené cappuccino
zpět na přehled ↑

Čištění a údržba

Z hlediska čištění a údržby spotřebiče není kávovaru moc co vytknout. Rozhodně potěší funkce automatického proplachování při každém zapnutí a vypnutí spotřebiče. Jakmile je třeba provést odvápnění, kávovar vás na to sám upozorní (rozsvícením zabudované diody) na základě nastavení tvrdosti vody. K odvápnění výrobce doporučuje využít přímo čisticí prostředek od Krups.

Parní trysku lze po každém použití prohnat čistou párou, která ji zbaví případných usazenin mléka. Zároveň je možné ji jednoduše demontovat a plastovou část propláchnout vodou.

Jednou za čas je třeba vysypat a vymýt zásobník na kávovou sedlinu. Zároveň je třeba zbavit nečistot odkapávací misku. V tomto případě si však hravě vystačíte s vodou a běžným saponátem. Výrobce bohužel neuvádí, zda jde toto příslušenství umístit do myčky nádobí.

Čištění parní trysky je poměrně jednoduché
Čištění parní trysky je poměrně jednoduché
zpět na přehled ↑

Funkce – jak vám Krups Essential EA810B70 usnadní život?

Pojďme se nyní zaměřit na jednotlivé zajímavé funkce, které tento automatický kávovar nabízí.

Kovový kónický mlýnek

Krups u tohoto modelu vsadil na kovový kónický mlýnek, který umožňuje výběr mezi 3 stupni hrubosti mletí. V porovnání s jinými kávovary ve stejné cenové hladině tedy výběr mezi hrubostmi mletí není tak bohatý a i to nejjemnější mletí není dost jemné na některé druhy káv. Například oblíbený DeLonghi ECAM 22.110.B umožňuje 13 různých hrubostí mletí.

Potěší však poměrně objemný zásobník, do kterého se vejde 260 gramů kávových zrn. Do zásobníku na odpad se přitom vměstná kávová sedlina z 9 nápojů. Násypkou na mletou kávu spotřebič nedisponuje.

Parní tryska

Jak jsme již zmínili, na boční straně kávovaru se nachází praktická parní tryska, která slouží k přípravě nápojů s mlékem. Je poměrně výkonná a mléko s ní tedy snadno a rychle našleháte.

Pokud se nechcete vůbec o nic starat, oceníte spíše kávovar s automatickým mléčným systémem. Povedeným spotřebičem je na tomto poli například Philips Series 3200 LatteGo EP3246/70.

Volba velikosti, teploty a intenzity nápoje

Praktickou funkcí tohoto kávovaru je jednoduchá volba velikosti výsledného nápoje. Slouží k tomu přední otočné kolečko, které umožňuje nastavení objemu od 20 do 220 ml. Zároveň si můžete nastavit jednu ze 3 teplot a intenzit kávy podle vašich preferencí.

Velikost nápoje si můžete snadno nastavit
Velikost nápoje si můžete snadno nastavit
zpět na přehled ↑

Příslušenství

Kávovar se prodává bez dalšího příslušenství, součástí balení je pouze sada 2 čisticích tablet XS 3000. Dokoupit si zvlášť můžete například nerezovou konvičku pro šlehání mléka nebo filtrační vložku, kterou umístíte přímo do zásobníku na vodu (najdete ji pod označením F08801).

zpět na přehled ↑

Kvalita zpracování

Kvalita zpracování je rozhodně slušná a odpovídá cenové relaci, v níž se kávovar pohybuje. Všechny součásti na sebe dobře navazují a kávovar se pohodlně ovládá. Potěší i možnost nastavit si adaptér výdeje kávy až do vzdálenosti 10,5 cm od odkapávací misky. Díky tomu můžete kávovar používat i s vyššími hrnky či sklenicemi.

Podobně jako u jiných kávovarů, i tady bychom mohli vytknout zásobník na vodu dostupný ze zadní strany. Nerezová odkapávací mřížka je zároveň poměrně náchylná k poškrábání, a proto doporučujeme s nádobím manipulovat opatrně.

Krups Essential EA810B70 disponuje poměrně kompaktními rozměry, díky kterým jej pohodlně umístíte na kuchyňskou linku.

zpět na přehled ↑

Náhradní díly

Pokud se vám s kávovarem něco stane, můžete využít jedno z autorizovaných servisních míst, kde se zabývají záručním i pozáručním servisem. Náhradní díly jsou poměrně dobře dostupné, díky čemuž můžete například jednoduše vyměnit zásobník na vodu, kávové sedliny, víko kávovaru a mnoho dalšího.

zpět na přehled ↑

Technické specifikace

Aby byla naše recenze kompletní, nesmíme zapomenout na technické specifikace, které se s tímto spotřebičem pojí:

 • rozměry: 24,5×36,5×33 cm
 • příkon: 1 450 W,
 • hmotnost: 7,4 kg,
 • výškově nastavitelný adaptér výdeje kávy až do 10,5 cm,
 • nádrž na vodu – objem: 1,7 l,
 • tlak: 15 barů,
 • cena jedné kávy: nízká až střední v závislosti na použitém zrnu.
zpět na přehled ↑

Závěr – pro koho je kávovar Krups Essential EA810B70 vhodný?

Automatické espresso Krups Essential EA810B70 ocení všichni, kteří hledají spotřebič s jednoduchým ovládáním a nechtějí si dělat starosti s manuální přípravou kávy. Díky přítomné parní trysce si přitom můžete jednoduše připravit i kávové nápoje s mlékem. Potěší i jeho objemná nádrž na vodu (1,7 l) a zásobník, do kterého se vejde 260 gramů kávových zrn. Praktická je také možnost volby objemu, teploty a intenzity nápoje.

Spotřebiči bychom vytkli nerezový mlýnek, na druhou stranu v této cenové relaci se jedná o standard a keramický mlýnek zde zpravidla neseženete. Zároveň umožňuje výběr pouze ze 3 hrubostí mletí a kávovar je celkově hlučnější (což je však opět u automatických kávovarů poměrně běžné).

Uživatelský manuál Krups Essential EA810B70

8.7 Hodnocení

Automatický kávovar Krups Essential EA810B70 se hodí do každé domácnosti. Jeho předností je jednoduché ovládání a kvalitní zpracování. S přítomnou parní tryskou si budete moct našlehat mléko přesně podle svých potřeb. Potěší i možnost jednoduchého nastavení velikosti, intenzity a teploty kávového nápoje.

Příprava kávy
8
Jednoduchost údržby
9.1
Kvalita zpracování
8.6
Poměr cena/výkon
9.2
Klady:
 • Kvalita zpracování
 • Objemná nádrž na vodu a kávová zrna
 • Výkonná parní tryska
 • Možnost volby velikosti, teploty a intenzity nápoje
 • Dostupnost náhradních dílů
Zápory:
 • Výběr jen ze 3 hrubostí mletí
 • Nerezový mlýnek
 • Hlučnější provoz