Test

Recenze: automatický kávovar Philips Series 3200 LatteGo EP3246/70

Pochutnejte si každý den na lahodné a voňavé kávě díky kvalitnímu automatickému kávovaru. V dnešní recenzi se podíváme na zoubek modelu Philips Series 3200 LatteGo EP3246/70. Prozradíme vám jeho silné i slabé stránky, díky čemuž se budete moct lépe rozhodnout, zda je tím pravým spotřebičem právě pro vás. Jdeme na to.

Příprava kávy

Pokud při přípravě kávy dáváte přednost opravdu jednoduchému ovládání, Philips Series 3200 LatteGo EP3246/70 si pravděpodobně velmi rychle zamilujete. Jelikož se jedná o automatický kávovar, budete při jeho obsluze pouze mačkat tlačítka a nemusíte si dělat starosti se správným množstvím kávy, jejím pěchováním a podobně.

V přední části kávovaru se nachází intuitivní dotykový displej, prostřednictvím kterého se spotřebič jednoduše ovládá. Po zapnutí se spustí automatický proces čištění, při kterém dojde k jeho propláchnutí a zároveň nahřátí. Poté už si jen stačí zvolit požadovaný nápoj a počkat, až se připraví. Samozřejmě je třeba pamatovat na to, aby byl zásobník na vodu, kávu a případně i mléko naplněný.

Displej bohužel není v češtině, ale díky ikonkám se v něm snadno vyznáte. Pokud však hledáte kávovar s plnou podporou češtiny, můžete se rozhodnout třeba pro DeLonghi Autentica ETAM 29.660.SB.

Při přípravě kávy si můžete zvolit velikost i intenzitu podle vaší chuti. Nechybí ani možnost přípravy dvou šálků kávy najednou. Celý proces přípravy zabere přibližně 20-30 sekund, a vy si tak budete moct svůj oblíbený nápoj vychutnat v opravdu krátkém čase.

Nebojte se pohrát si s nastavením mlýnku. Ideální hrubost kávových zrn má totiž velký vliv na výsledný nápoj.

Kávovar se jednoduše ovládá
Kávovar se jednoduše ovládá

Jaké druhy kávy mi Philips Series 3200 LatteGo EP3246/70 připraví?

Kromě klasického espressa toho tento plnoautomatický kávovar pochopitelně zvládá mnohem více. Vybrat si dále můžete americano, cappuccino, latte macchiato a nápoj pojmenovaný jako káva (lungo). Nechybí ani funkce pouhé horké vody.

Vzhledem k tomu, že má kávovar zabudovaný systém LatteGo, si při přípravě mléčných nápojů nemusíte dělat starosti s napěňováním mléka pomocí parní trysky a konvičky. Do k tomu určené nádoby stačí jen nalít mléko a kávovar se již o vše postará za vás. To znamená, že v hrnku budete mít připravený kompletní nápoj včetně jemné mléčné pěny s ideální teplotou vhodnou ke konzumaci.

Možnou nevýhodou je skutečnost, že není možné připravit mléčnou pěnu samostatně, ale pouze v kombinaci s kávou.

S tímto kávovarem si můžete pochutnat i na kávových nápojích s mlékem
S tímto kávovarem si můžete pochutnat i na kávových nápojích s mlékem
zpět na přehled ↑

Čištění a údržba

Předností tohoto presovače z dílny Philips je i jednoduché čištění a bezproblémová údržba. Zásobník na vodu je totiž opatřen filtrem AquaClean, který zabraňuje zavápnění vnitřních trysek. Vzhledem k tomu sám výrobce deklaruje, že kávovar připraví až 5 000 šálků bez nutnosti odstraňování vodního kamene, což je rozhodně skvělé číslo. Pokud je třeba přistoupit k odvápnění, kávovar vás na to upozorní blikající kontrolkou Calc/Clean.

Mnohé kávovary (například DeLonghi Autentica ETAM 29.660.SB) nejsou již ze startu filtrační patronou vybaveny a je nutné ji dokoupit.

Užitečná je i plně vyjímatelná spařovací jednotka, kterou lze v případě potřeby důkladně opláchnout pod tekoucí vodou. Přibližně jednou měsíčně můžete použít i speciální tablety sloužící k odstranění kávového oleje.

Mléčný systém, odkapávací tácek i zásobník na mletou kávu můžete bez obav umístit do myčky nádobí.

Přibližně každé dva měsíce je třeba spařovací jednotku promazat vazelínou, která je součástí balení. Díky tomuto kroku se budou mechanické součásti kávovaru stále snadno pohybovat. Mnohé konkurenční kávovary jsou však v tomto ohledu bezúdržbové, a proto lze tento krok považovat za drobnou nevýhodu.

zpět na přehled ↑

Funkce – jak vám Philips Series 3200 LatteGo EP3246/70 usnadní život?

Philips Series 3200 LatteGo nabízí několik zajímavých funkcí, které jsme při testování ocenili. Pojďme si je představit.

Mlýnek – 12 hrubostí mletí

Espresovač pracuje s integrovaným keramickým mlýnkem, který lze nastavit na 12 různých hrubostí mletí. Samotná nádoba, do níž se kávová zrna sypou, disponuje kapacitou na 275 gramů kávy. Díky gumovému těsnění si přitom káva uchovává své aroma.

Kávovar však myslí i na ty, kteří preferují již namletou kávu. V blízkosti samotného mlýnku se proto nachází zásobník na mletou kávu, do kterého ji můžete jednoduše nasypat a kávovar poté bude nápoj připravovat z ní.

Mletí kávy je trochu hlučnější proces, na druhou stranu se tomu u automatických kávovarů nevyhnete.

Systém LatteGo

Pokud se rozhodnete pro nápoj s mlékem, bude kávovar pracovat se systémem LatteGo. Ten přitom mléko pění vysokou rychlostí ve speciální nádobě a následně jej distribuuje přímo do šálku s kávou.

Velkou výhodou tohoto systému je, že se skládá pouze ze 2 částí a neobsahuje žádné trubičky nebo jiné díly. Díky tomu se opravdu snadno čistí, přičemž využít můžete tekoucí vodu, nebo nádobu umístit do myčky nádobí.

Nevýhodou je poměrně nízký objem nádoby (260 ml). Pokud jste zvyklí pít latté, budete muset mléko poměrně často doplňovat. Na druhou stranu se vám však jen tak nezkazí, a pokud už ano, budete muset vylít jen malé množství. Nádoba má sama na sobě malé piktogramy, díky kterým budete vědět, kolik je třeba doplnit mléka pro jednotlivé druhy kávy (za předpokladu, že si nezměníte nastavení).

Nádobu s mlékem můžete snadno uzavřít pomocí přiloženého víčka a následně zbylé mléko uchovávat v lednici.

Pokud si chcete šlehání mléčné pěny sami regulovat a zároveň těžit z ostatních výhod automatických kávovarů, bude pro vás vhodnější například DeLonghi ECAM 22.110.B, který disponuje parní tryskou. U tohoto modelu si můžete regulovat alespoň množství mléka ve 3 úrovních.

Oblíbené cappuccino vám připraví jedním stisknutím
Oblíbené cappuccino vám připraví jedním stisknutím

Možnost nastavení aroma a množství kávy

Tato funkce je u automatických kávovarů poměrně běžným standardem. Díky ní si můžete vybrat ze 3 různých velikostí nápoje a 3 nastavení aroma.

Systém Aroma Extract

Z hlediska funkcí je třeba vypíchnout i inteligentní systém Aroma Extract, který dokáže dosáhnout optimální rovnováhy mezi teplotou přípravy a extrakcí aromatu. Teplotu vody totiž udržuje v rozmezí od 90 do 98 °C a zároveň reguluje průtok vody, díky čemuž dosahuje skvělých výsledků.

Personalizace nastavení

Kávovar umožňuje přenastavení jednotlivých předvoleb, co se týče stupně aroma, množství kávy a mléka. Díky tomu si můžete kávovar nastavit přesně podle svých potřeb, třeba i s ohledem na nádobí, do kterého budete nápoje nejčastěji servírovat.

zpět na přehled ↑

Příslušenství

V rámci naší recenze samozřejmě nesmíme zapomenout zmínit příslušenství, které je součástí balení tohoto kávovaru. Jedná se o:

 • filtr AquaClean,
 • odměrku,
 • tubu vazelíny,
 • testovací proužek tvrdosti vody
 • a víko pro ukládání nádoby na mléko.

Jakmile nastane čas na výměnu filtru, snadno jej zakoupíte v nejrůznějších kamenných prodejnách ale i internetových obchodech. Stačí jej vyhledat pod označením filtr AquaClean a přidat označení konkrétního modelu kávovaru (tedy Philips Series 3200 LatteGo).

zpět na přehled ↑

Kvalita zpracování

Z hlediska kvality zpracování není tomuto kávovaru moc co vytknout. Celá konstrukce působí bytelně, přičemž výrobce zde kombinuje kov a plastový materiál. Jednotlivé součásti do sebe dobře zapadají a tlačítka se příjemně mačkají, což jen podtrhuje bytelné zpracování kávovaru.

Výhodou je také skutečnost, že nádoba na vodu i kávové sedliny je dostupná z přední části a s kávovarem proto v tomto ohledu není nutné manipulovat (a odsouvat jej například od zdi).

Zásobník na vodu je umístěný na boku
Zásobník na vodu je umístěný na boku

Podobně jako u jiných kávovarů, i tady se setkáte s kovovým krytím odkapávače, které se může při neopatrné manipulaci s hrníčky snadno poškrábat. Na druhou stranu díky přítomným otvorům v krytu nejsou případné škrábance tolik vidět.

zpět na přehled ↑

Náhradní díly

Koupě kávovaru je poměrně významnou investicí, a proto se vyplatí mít povědomí o tom, jak je to s konkrétní dostupností náhradních dílů.

V tomto případě se není třeba ničeho obávat. Přece jen je Philips zavedenou značkou, čemuž odpovídá i snadná dostupnost jednotlivých součástí, které jsou nejnáchylnější na poškození. Typicky se jedná o náhradní odkapávací mřížku, systém LatteGo, nádobu na kávový odpad nebo třeba odkapávací misku. Problém není ani se sehnáním náhradní spařovací jednotky či originální nádoby na vodu.

V případě závady můžete navštívit také jeden z autorizovaných servisních středisek Philips.

zpět na přehled ↑

Technické specifikace

Pojďme se nyní zaměřit na technické specifikace, které se s Philips Series 3200 LatteGo neodmyslitelně pojí:

 • rozměry: 24,6×37,1×43,3 cm
 • příkon: 1 500 W,
 • hmotnost: 8 kg,
 • výškově nastavitelný adaptér výdeje kávy od 85 do 145 mm,
 • nádrž na vodu – objem: 1,8 l,
 • nádrž na mléko – objem: 260 ml,
 • tlak: 15 barů,
 • cena jedné kávy: nízká až střední v závislosti na použitém zrnu.
zpět na přehled ↑

Závěr – pro koho je kávovar Philips Series 3200 LatteGo EP3246/70 vhodný?

Philips Series 3200 LatteGo EP3246/70 je ideální automatický kávovar do domácnosti, ale i menší kanceláře. Jeho velkou předností je jednoduché a intuitivní ovládání prostřednictvím dotykového displeje, které si rychle osvojíte. Pokud si potrpíte na kávových nápojích s mlékem, oceníte systém LatteGo, který mléčnou pěnu připraví za vás. Na druhou stranu však není možné mléčnou pěnu připravit samostatně bez kávy.

Mezi další výhody kávovaru patří i bezproblémová údržba. Kávovar vás sám upozorní na nutnost odvápnění. Nádoba na vodu i kávové sedliny je pohodlně dostupná z přední strany a pozitivně hodnotíme i poměrně objemnou nádrž na vodu (1,8 l) a mléko (260 ml) a možnost nastavení velikosti a aroma dané kávy.

8.6 Hodnocení

Philips Series 3200 LatteGo je skvělý kávovar, který využijete v domácnosti nebo třeba kanceláři. Pracuje s kvalitním keramickým mlýnkem, který umožňuje 12 hrubostí mletí a propracovaným systémem LatteGo, který zajistí bezpracnou přípravu mléčné pěny do vaší kávy.

Příprava kávy
8
Jednoduchost údržby
9
Kvalita zpracování
8.7
Poměr cena/výkon
8.5
Klady:
 • Jednoduché ovládání
 • Propracovaný systém LatteGo
 • Keramický mlýnek s nastavitelnou hrubostí mletí
 • Objemné zásobníky
 • Možnost úpravy parametrů nápoje
Zápory:
 • Mléčnou pěnu nelze připravit samostatně
 • Nerezová odkapávací plocha je náchylná k poškrábání