Recenze: kávovar Krups Evidence EA890110

Kávovary na kávu “od zrna po šálek” jsou vrcholem jednoduchosti přípravy kávy, ale často jsou velké a těžké a zabírají hodně místa v kuchyni. Krups Evidence EA893840 je však malý a praktický kávovar, který zahrnuje i automatický mléčný šlehač. Čtěte Recenzi kávovaru Krups Evidence EA890110.

Úvodní slovo k recenzi kávovaru Krups Evidence EA890110

Krups je značka spadající pod skupinu SEB, která se řadí mezi přední světové výrobce domácích spotřebičů a nádobí. Působí ve více než 120 zemích světa a každou vteřinu prodá přibližně 6 výrobků někde na světě. Takže se není třeba obávat, že koupíte zajíce v pytli.

Automatický kávovar Krups Evidence EA890110 je precizně vyrobený s důrazem na každý detail. S 15 přednastavitelnými volbami můžete připravit všechny své oblíbené druhy kávy od espressa až po cappuccino a caffe latte. Můžete se podívat na přípravu ledového caffé latte.

Zaujal Vás kávovar? Můžete ho zakoupit zde

zpět na přehled ↑

Vzhled a provedení

Kávovar má velmi elegantní povrchovou úpravu a působí čistým a jednoduchým dojmem. Byli jsme ohromeni tím, jak skvěle přístroj vypadá. Na kávovaru nenajdete žádné zbytečnosti. Linie jsou přímočaré a čisté. Vše je hezky navržené a vytváří skvělý celkový dojem.

Velkou výhodou je, že mléčný systém má pouze hadičku a stačí ji tedy dát do hrnečků s mlékem a kávovar se již postará o zbytek. Odpadá tedy složité čistění nádobky na mléko a celého mléčného systému.

Tento automatický kávovar zvládne připravit 6 kávových nápojů na jedno kliknutí.
zpět na přehled ↑

Vlastnosti a funkce

V této cenové relaci je kávovar velmi dobře vybavený. Výběr z široké nabídky přednastavených nápojů umožní přípravu všech druhů káv, od espressa po dokonale vyvážené capuccino. Samozřejmostí je i příprava dvou šálku najednou. Tento kávovar má i takové vychytávky, jako je funkce Extra shot nebo Dark. Ale o tom si povíme později.

Technologie Krups Quattro Force

Díky technologii Quattro Force, která je pro kávovary Krups specifická, bude příprava vaší kávy vyladěna do posledního detailu. Rychlé namletí zrn pomocí kónického mlýnku, precizní stlačení namleté kávy pro perfektní extrakci, správná teplota kávy již od prvního šálku a automatický proplach po každém nápoji. Technologie Quattro Force se jednoduše postará o dokonalý chod kávovaru, a to od jeho spuštění, až po jeho vynutí. 

Snadno přizpůsobitelné programy

Společnost Krups implementovala do svého kávovary tyto recepty. Na jedno stisknutí tlačítka dokážete připravit: Espresso, ristretto, doppio, americano, dlouhá káva, cappuccino, macchiato, napěněné mléko, zelený čaj, černý čaj, bylinkový čaj

K dispozici je také možnost horké vody pro případ, že si přejete čaj. Samozřejmostí je i program na pouze na horké mléko.

Zaujal Vás kávovar? Můžete ho zakoupit zde

Funkce Extra shot a funkce Dark

Pokud budete mít někdy velmi dlouhý a náročný den. Tak určitě oceníte funkci Extra shot. Ta kterýkoliv váš kávový nápoj obohatí o jednu porci espressa navíc. Vice kofeinu = více srandy.

Funkce Dark zase dokáže jediným stiskem tlačítka namlít do vašeho nápoje více kávy a tím zintenzivnit jeho chuť.

Rozdíl mezi funkční Extra shot a Dark je takový. Že u Extra shot, provede namletí a následnou extrakci do šálku a potom celý tento proces zopakuje. Takže dochází ke dvěma samostatným namletím a ke dvěma extrakcím do šálku. Za to funkce dark má pouze jedno namletí (kde dá větší množství kávy) a následně provede jednu extrakci. Vyzkoušíte a uvidíte co vám sedne! 🙂

Zaujal Vás kávovar? Můžete ho zakoupit zde

Na jedno stisknutí dokáže připravit i dva šálky najednou.

Propojení s telefonem

Bohužel, musíme vás zklamat, ale tuto funkci kávovar Krups Evidence EA890110 nenabízí. Takže toto si od nás zaslouží malý palec dolů. Avšak pokud nejste hračička, který musí mít přehled o detailním nastavení přímo na svém mobilu, tak vám s přehledem bude stačit display na kávovaru a požitek ze šálku čerstvě připravené kávy vám to nijak nevezme.

Zaujal Vás kávovar? Můžete ho zakoupit zde

zpět na přehled ↑

Provoz, čištění a údržba

Zvládnutí ovládání může trvat maximálně jeden den. Ovládat tento kávovar je opravdu jednoduché. Za pár hodin z vás bude rozený barista.

Čistění kávovaru je snadné a zvládne ho opravdu každý. Samozřejmostí je, že se při každém zapnutí a vypnutí kávovar sám vyčistí. Díky tomuto automatickému cyklu proplachu lze snížit usazování vodního kamene i pravidelnou údržbu na absolutní minimum, přičemž se prodlužuje životnost kávovaru samotného.

A jednou za čas je dobré kávovar odvápnit a vyčistit i svépomocí. Součástí kávovaru je tzv. startovací balíček – odvápňovací prášek, dvě čistící tablety a vodní filtr.

Velkou výhodou je, že kávovar nemá nějak složitý mléčný systém. Tedy nemusíte řešit co s nespotřebovaným mlékem apod. Stačí strčit hadičku do láhve nebo kartonu s mlékem a kávovar si vezme přesně tolik, kolik na daný kávový nápoj potřebuje. Zbytek mléka zase jednoduše schováte do lednice a odpadá tedy čištění nádobek, které mají jiné kávovary.

zpět na přehled ↑

Pro koho je tento produkt určen? / Měli byste si ho koupit?

Kávovar Krups Evidence EA890110 je vhodný téměř pro každého.

Kávovar není nijak extrémně velký, jako například Jura WE8. Takže se vám hezky vejde na kuchyňskou linku. Kávovar si najde své místo spíše v domácnosti nebo do menší kanceláře. Určitě ho nedoporučujeme do rušných provozů nebo velkých kanceláří. Potom je lepší sáhnout třeba po zmiňovaném Jura WE8.

Měli byste si tedy kávovar Krups Evidence EA890110 koupit? Za nás to je výborný kávovar za rozumné peníze, který již dělá radost tisícům domácností. Na heuréce je spoustu pozitivních recenzí.

V kávovaru se dá také samozřejmě připravit bezkofeinová káva. Více o bezkofeinové kávě a jejích výhodách jak nahrazuje kávu v těhotenství.

zpět na přehled ↑

Technické specifikace

Pojďme se nyní zaměřit na technické specifikace, které se s Krups Evidence EA890110 neodmyslitelně pojí:

  • rozměry: 37,2×24×36,3 cm
  • příkon: 1 450 W,
  • hmotnost: 8,4 kg,
  • nádrž na vodu – objem: 2,3 l,
  • tlak: 15 barů,
  • cena jedné kávy: nízká až střední v závislosti na použitém zrnu.
zpět na přehled ↑

Cena

Za cenu okolo 11 tisíc korun dostanete skvěle vybavený profesionální automatický kávovar. S přehledem zvládne nepřetržitě obsluhovat menší kancelář i obchodní prostor. Níže naleznete odkaz s nejnižší cenou.

zpět na přehled ↑

Porovnání

Jura WE8 vs Jura E8

Model WE8 považujte za aktualizovanou verzi modelu E8. Dokáže připravit více kávy pro každého. WE8 je ideální pro ty, kteří si přejí hustší pěnu v nápoji nebo espresso s plnějším tělem. Kávovar E8 dokáže vyrobit i takové nápoje, ale v o něco nižší kvalitě. Pokud si chcete přečíst recenzi Jura E8, tak se mrkněte zde.

zpět na přehled ↑

Verdikt

Dokonalý kávovar neexistuje. Bez ohledu na to, jak vyspělé technologie jsou v konstrukci kávovaru zabudovány, vždy se najdou lidé, kteří nebudou spokojeni. Naštěstí má kávovar Krups Evidence EA890110 dostatek funkcí a vlastností, které se u výrobků za tuto cenu vidí jen zřídka. Navíc má velmi stylový design a jeho cena je více než příznivá.

Zaujal Vás kávovar? Můžete ho zakoupit zde